KILKA BARDZO WAŻNYCH OGŁOSZEŃ PARAFIALNYCH DLA PIELGRZYMÓW GRUPY BIAŁEJ 2018!!! 😉

Czas ucieka, pielgrzymka czeka! 😉 Dlatego wszystkim tegorocznym pielgrzymom Grupy Białej oraz wciąż wahającym się przekazujemy w „pigułce” kilka bardzo ważnych informacji, które będą dotyczyć najbliższych dni przygotowań do naszego wymarszu 😉

1. ZAPISY W BIURZE RADIA MARYJA – Powoli dobiegają końca „ręczne” zapisy do Grupy Białej w Biurze Radia Maryja na I piętrze w Domu Parafialnym 😉 Przed nami 3 ostatnie dni rekrutacji do „białej rodziny”, dlatego wszystkich, którzy jeszcze nie zapisali się do naszego grona, zapraszamy do naszego Punktu Zapisów w piątek i w sobotę w godz. 18:30 – 20:00, zaś w niedzielę po każdej Mszy Świętej, a te według porządku wakacyjnego są odprawiane w naszym kościele o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 18:00 i 20:00 😉

2. ZAPISY INTERNETOWE – Nadzieja umiera ostatnia, stąd też Ci, którzy nie zdążą zapisać się do Grupy Białej w naszym Punkcie Zapisów, będą mogli to uczynić poprzez nasz formularz zgłoszeniowy 😉 Ten z kolei będzie aktywny do wtorku 21 sierpnia do godz. 12:00 w południe pod adresem:

  • https://www.survio.com/survey/d/W0H0Q1D8F2X3T5N8H 

Po upływie tego terminu zapisy do Grupy Białej ulegną definitywnemu zamknięciu! 😉 Ewentualnie ostatnich „niedobitków” dopiszemy na pierwszym postoju przy Elektrowni Bełchatów w dniu inauguracji pielgrzymki 😉

3. GADŻETY PIELGRZYMKOWE DO ODBIORU – Długo nam trzeba było czekać w tym roku na kompletne pakiety pielgrzyma Grupy Białej, ale i te od 2 dni są już w pełni (bo wraz z chustami) dostępne w naszym Punkcie Zapisów 😉 Dlatego serdecznie zapraszamy do ich odbioru (poza kolejką) wszystkich naszych Braci i Siostry, którzy zarejestrowali się do Grupy Białej w poprzednich dniach, gdy jeszcze nie było gadżetów 😉

4. SPOTKANIE ORGANIZACYJNE W PONIEDZIAŁEK – Pojawiają się też pierwsze pytania pielgrzymów o termin tego typu zebrania 😉 Oczywiście, nie zapomnieliśmy o nim (o czym informowaliśmy już w naszych folderkach pielgrzymkowych), ale wszem i wobec ogłaszamy, że spotkanie organizacyjne dla wszystkich zapisanych do Grupy Białej odbędzie się w najbliższy poniedziałek 20 sierpnia o godz. 18:45 w naszym kościele na os. Dolnośląskim w Bełchatowie 😉 Gorąco zachęcamy do udziału! 😉

5. DLA NIEOBECNYCH „DUCHOWE PIELGRZYMOWANIE” – Niezmiennie podtrzymujemy naszą już kilkuletnią tradycję „duchowego pielgrzymowania”, czyli formy duchowego uczestnictwa w bełchatowskiej pielgrzymce dla wszystkich tych, którzy nie mogą wraz z nami udać się w pieszą wędrówkę do Matki Bożej Częstochowskiej (mamy tu szczególnie na myśli ludzi starszych, chorych i pracujących) 🙁 Szczegóły tej religijnej praktyki można znaleźć na formularzach zgłoszeniowych, które są wyłożone na stoliku pod chórem w kościele 😉 Na wypełnione kwestionariusze przystąpienia do „duchowego pielgrzymowania” oczekujemy w Punkcie Zapisów do niedzieli 19 sierpnia włącznie 😉

6. INTENCJE DO MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ – Czyniliśmy to corocznie w zeszłych latach, uczynimy i w tym roku, tzn. z wielką chęcią zabierzemy ze sobą na pątniczy szlak, a następnie omodlimy w drodze wszystkie prośby i podziękowania naszych parafian oraz bełchatowian, kierowane do Królowej Polski 😉 Te cały czas można zapisywać i wrzucać do specjalnej skrzynki intencji, jaka znajduje się pod chórem w naszym kościele 😉 Zgodnie z tradycją Grupy Białej wszystkie karteczki z intencjami pozostawimy w Kaplicy Matki Bożej, aby mogły być one powierzone Maryi podczas cotygodniowej nowenny 😉

7. POMYŚL O SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ – Pragniemy zachęcić wszystkich pielgrzymów Grupy Białej do dobrego przygotowania swojej duszy przed wymarszem w stronę Jasnej Góry 😉 Stąd warto pomyśleć o Sakramencie Pokuty jeszcze przed rozpoczęciem pielgrzymki, aby już od pierwszego dnia naszych „rekolekcji w drodze” móc w pełni uczestniczyć we wszystkich ich punktach, a tymi najważniejszymi z całą pewnością będą codzienne Eucharystie 😉 Bracie! Siostro! Pozwól Chrystusowi obecnemu w białym kawałku chleba przemieniać Twoje serce od samego początku jubileuszowej pielgrzymki! 😉

8. OTOCZ OPIEKĄ MEDYCZNĄ „BIAŁYCH PIELGRZYMÓW” – Idziesz z Grupą Białą na pielgrzymkę? Posiadasz odpowiednie kwalifikacje medyczne? A może kształcisz się pod tym względem? Zasil koniecznie szeregi naszej służby medycznej! 😉 Niezmiennie od lat na czele grona medyków Grupy Białej będzie stać siostra Bożena – pielęgniarka oraz brat Jacek – lekarz 😉 Pomagać będzie im także siostra Martyna – masażystka 😉 Ale doskonale wiemy, że w tak licznej grupie, jaką stanowi „biała rodzina”, jest zdecydowanie więcej medycznych przypadków, niż może obsłużyć nasze dzielne trio 😉 Dlatego jeśli tylko posiadasz fachową wiedzę medyczną, którą możesz podzielić się z innymi, dając tym samym ulgę schorowanym pielgrzymom, nie zwlekaj ani chwili i podejmij wyzwanie niesienia pomocy potrzebującym 😉 Wszystkich zainteresowanych tą misją zachęcamy do kontaktu z naszym sztabem organizacyjnym Grupy Białej 😉

9. FOTOGRAFICZNE WSPOMNIENIA W GABLOCIE – W poprzednich latach w naszym kościele przygotowaliśmy zawsze galerię zdjęć Grupy Białej 😉 Nie mogło być inaczej w tym roku! 😉 Mniej więcej od początku sierpnia wystawa pielgrzymkowych fotek „białej rodziny” wraz z najważniejszymi informacjami o tegorocznym wędrowaniu czeka na wszystkich odwiedzających naszą parafię w gablocie przed kościołem obok dzwonnicy 😉 Widzieliście już ją? Jeśli jeszcze nie, to koniecznie nadróbcie zaległości! 😉 Gablota zewnętrzna jest oczywiście dostępna o każdej porze dnia i nocy 😉

10. WIĘCEJ INFORMACJI W INTERNECIE – Jak widać, już całkiem długi czas nasza służba medialna Grupy Białej dwoi się i troi, aby na różne sposoby zachęcić wszystkich internautów oraz posiadaczy kont na Facebooku do udziału w tegorocznej pielgrzymce bełchatowskiej w szeregach pątników, na czele których stoją Księża Sercanie z parafii NMP Matki Kościoła w Bełchatowie (z nieodłącznym wsparciem ekipy z parafii NMP Królowej Polski w Woli Kamockiej) 😉 Najbliższe dni będą kumulacją ważnych informacji dla wszystkich, którzy już w najbliższą środę ruszą razem z nami w drogę 😉 Stąd gorąco namawiamy do bieżącego śledzenia naszego fanpaga Grupy Białej na Facebooku oraz strony parafialnej Księży Sercanów w Bełchatowie 😉 W sprawach istotnych lub niejasnych pozostajemy przez cały czas do Waszej dyspozycji! 😉

Pozdrawiamy – Sztab organizacyjny Grupy Białej 2018 😉