Ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela Zwykła

2. września 2018 r.

 

 

 1. Zakończyły się wakacje i powracamy do zwykłego porządku w ciągu roku. Msze św. w niedzielę o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 19.30. Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.30.
 1. Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku: od godz. 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.50. W pierwsze piątki kancelaria jest nieczynna.

 1. Dziś, na placu za Domem Parafialnym odbędzie się Festyn Parafialny. Zapraszamy na to radosne spotkanie wszystkie rodziny naszej parafii a także gości. Będzie szereg atrakcji dla dzieci i dla dorosłych. Rozpoczęcie Parafiady o godz. 15.00 zakończenie ok. 21.00. Program jest wywieszony w gablocie. Serdecznie zapraszamy.

 1. Jutro, w dniu wspomnienia św. Grzegorza Wielkiego pap. i dK. przypadają imieniny pasterza naszej archidiecezji ks. arcybiskupa Grzegorza Rysia. Jego osobę polecamy modlitewnej pamięci wiernych.

 2. Jutro jest dzień rozpoczęcia nauki w szkole. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz poczty sztandarowe poszczególnych szkół a także rodziców dzieci i młodzieży na Mszę św. o godz. 8.00. Przed Mszą św. będzie możliwość spowiedzi św.

 3. W tym tygodniu przypada: I Czwartek i I Piątek miesiąca:
 • W Czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

 • W Piątek miesiąca oddajemy cześć NSPJ. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 21.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Możliwość spowiedzi przed Mszą i na każdej Mszy św. Po południu spowiedź od godz. 16.00.

 • W najbliższą sobotę przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 będzie miało miejsce pobłogosławienie tornistrów i przyborów szkolnych przyniesionych przez dzieci. Natomiast o godz. 14.00 będzie dodatkowa Msza św. w intencji osób uzależnionych i ich Rodzin.

 2. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii 8 września w sobotę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

 3. Kurs małżeński rozpocznie się w naszej parafii 11 września we wtorek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

 4. W tym tygodniu organizujemy kolejną zbiórkę surowców wtórnych a dochód przeznaczony będzie na budowę studni na terenie wiosek wchodzących w skład parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Batchoro w Czadzie. Zbiórka będzie w piątek 7-go września w godzinach 12:00 – 18:00 oraz w sobotę 8-go września w godzinach 9:00 – 12:30 na parkingu przed kościołem. Przypominamy, że w tym roku prowadzimy zbiórkę makulatury, baterii, nakrętek, płyt CD, puszek, złomu, telefonów komórkowych, sprzętu komputerowego, innych drobnych i dużych elektrośmieci oraz drobnych monet polskich i zagranicznych. 

 5. We wtorek zakończyła się Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pielgrzymki oraz za ich trud, modlitwę i różnorakie zaangażowanie. Natomiast pielgrzymi wyrażają wdzięczność za zgotowane przez mieszkańców Bełchatowa miłe powitanie.

 6. Istnieje jeszcze możliwość zapisania się na pielgrzymkę do Krakowa, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej i w dniach 7-9 września br. Więcej informacji znajduje się w gablocie parafialnej.

 7. Róże Żywego Różańca organizują pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, Gidli, Św. Anny, Mstowa i Przeprośnej Górki dnia 22 września. Koszt 40 zł. Zapisy w sklepiku parafialnym.

 8. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni. W najbliższą niedzielę składka gospodarcza przeznaczona będzie na planowane inwestycje. Bóg zapłać za każdy dar.

 9. Prezydent Miasta Bełchatowa zaprasza Biesiadę Seniorów, która odbędzie się 8 września o godz. 16.00 na placu przy Muzeum Regionalnym.

 10. Drastycznie wzrosła liczba nastolatków, którzy podejmują próby samobójcze – pisze Gość Niedzielny i podpowiada co należy robić, aby młodzież uwolniła się od depresji.
  W
  Małym Gościu jest bezpłatny dodatek – kalendarz na nowy rok szkolny. Niedziela pisząc o Maryi i Jej cudach stwierdza, że Ona załatwi każdą sprawę. Serdecznie polecamy.

 11. Parafianom i Sympatykom życzymy wszelkiej pomyślności i opieki Matki Bożej. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Dzieciom i młodzieży – Bożych darów w nowym roku szkolnym. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!

A teraz oddajmy cześć Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.