W niedzielę 2. września po Mszy św. o godz. 10:00 została otwarta Biblioteka parafialna, znajdująca się na parterze Domu Parafialnego. Otwarciu Biblioteki towarzyszyło uroczyste poświęcenie, którego dokonał ks. Proboszcz Stanisław Jaskuła SCJ, w obecności licznie zgromadzonych parafian. Wierni odwiedzający w tym dniu Bibliotekę mogli założyć kartę biblioteczną, wypożyczyć książki oraz nabyć wartościowe pozycje w ramach Kiermaszu Książki Przeczytanej.

Biblioteka oferuje swoim czytelnikom 135. działów tematycznych, w tym książki o tematyce religijnej oraz popularnonaukowej (historia, historia sztuki, psychologia, pedagogika etc.). Biblioteka czynna jest trzy razy w tygodniu (w poniedziałki, środy i piątki, oraz w pierwszą niedzielę miesiąca). Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian oraz sympatyków naszego Kościoła do korzystania z usług nowootwartej Biblioteki!

Biblioteka czynna jest trzy razy w tygodniu: w poniedziałki (9:00-13:00), środy (15:00- 19:00) oraz w piątki (9:00-13:00). Czynna jest także w każdą pierwszą niedzielę miesiąca (11:00-13:00).

Więcej informacji na temat Biblioteki oraz regulamin, znajduje się na Facebooku: https://web.facebook.com/BibliotekaSercanieBelchatow/