1. Msze św. według zwykłego porządku w ciągu roku o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 19.30. Nieszpory Niedzielne o godz. 17.30. Zapraszamy.

2. Dziś gościmy osoby z wolontariatu misyjnego, którym można przekazać różnego typu monety na wsparcie Misji zagranicznych (np. pieniądze wycofane z obiegu). Mówił o tym przed tygodniem ks. Piotr. Bóg zapłać za zrozumienie i okazaną pomoc.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
· Czwartek – św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
· Piątek – św. Wacława męczennika; tego dnia przypada rocznica święceń biskupich arcybiskupa Grzegorza Rysia
· Sobotę – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

W najbliższą środę Pan Kościelny Damian Krzymiński będzie obchodził swoje imieniny. Będziemy modlić się w Jego intencji na Mszy Św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy! 

4. W najbliższy piątek 28 września włączymy się w międzynarodowe wydarzenie modlitewne: Koronka na ulicach miast świata zwana ISKRĄ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 15.00 zbieramy się przy popiersiu św. Jana Pawła II na Skwerku, naprzeciwko kościoła. Po rozpoczęciu Koronki modląc się będziemy szli w stronę bloku nr 306 na Os. Dolnośląskim i tam zakończymy naszą modlitwę. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
– Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę po Mszy św. wieczornej. RODZICÓW ZAPRASZAMY NA MSZĘ ŚW. O GODZ. 18.00 a następnie na spotkanie w kościele.
– Spotkanie Kręgu Biblijnego w Domu Parafialnym we wtorek po Mszy św. wieczornej.

6. Wczoraj w Nowicjacie Księży Sercanów w Stopnicy miała miejsce Pierwsza Profesja Zakonna. Wśród składających I śluby był także nasz parafianin Krzysztof Witek. Wyrażamy radość z jego pragnienia poświęcenia życia Panu Bogu i życzymy wytrwałości w kroczeniu drogą powołania.

7. W środę 26 września w par. Narodzenia NMP w Bełchatowie o godz. 18:30 będą odprawione Nieszpory ekumeniczne z udziałem Arcybiskupa Grzegorza Rysia.

8. W czwartek o godz. 18:00 będzie Msza św. w intencji Sercańskiej Akademii Seniora. Po Eucharystii o godz. 19:00 spotkanie w sali nr 14 i wykład inauguracyjny „Polskie drogi do wolności” dr Dariusz Rogut (dyr. Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi). Na ten wykład wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

9. Społeczna inicjatywa Patriotyczna „Razem” Serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Bełchatowskim Marszu Rotmistrza Pileckiego, który rozpocznie się w niedzielę 30 września po Mszy św. czyli ok. godz. 13.15 spod kościoła Narodzenia NMP w Bełchatowie przy ul. Kościuszki 2. Jest też przewidziane poświęcenie tablicy pamiątkowej.

10. W dniach 4-5 października w Łodzi, w kościele pw. Św. Faustyny odbędzie się I Kongres Świętej Faustyny. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

11. W najbliższą niedzielę 30 września zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku z okazji przypadającej w tym roku 100-ej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Spotkanie będzie na placu za Domem Parafialnym a rozpocznie się o godz. 19:00. Przyjdźmy licznie jak to uczyniliśmy podczas festynu parafialnego.

12. Na początku września otwarliśmy w naszej Parafii Bibliotekę. Serdecznie zapraszamy do wypożyczania książek o tematyce religijnej i popularnonaukowej. Biblioteka czynna jest trzy razy w tygodniu, tj. w poniedziałki, środy i piątki oraz w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Serdecznie zapraszamy do wypożyczania i czytania literatury chrześcijańskiej.

13. Dzisiejszy Gość Niedzielny odpowiada na pytanie: dlaczego koniecznie trzeba się modlić za kapłanów? W Gościu N. znajdziemy też obrazek z modlitwą za księdza. W najnowszym Małym Gościu Niedzielnym jest dodatek: silikonowy różaniec na rękę. Dzisiejsza Niedziela pisze o tym, jak ze św. Ojcem Pio można czyścić Czyściec. Serdecznie polecamy.

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Jerzy Janus, Tadeusz Korczewski, Henryk Kamiński. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo … .

15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia oraz opieki Maryi Matki Kościoła. SZCZĘŚĆ BOŻE!