Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXVI Niedziela Zwykła 

 

30 Września 2018 r.

 
 

 

 

 

 

1.        

Msze św. według zwykłego porządku w ciągu roku o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 19:30. Nieszpory Niedzielne o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

 

2.        

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych (przy ognisku) z okazji przypadającej w tym roku 100-ej rocznicy Odzyskania Niepodległości odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 na placu za Domem Parafialnym. Serdecznie zapraszamy. 

 

3.        

W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:

 

·        

poniedziałek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

 

·        

wtorek – Świętych Aniołów Stróżów,

 

·        

czwartek – św. Franciszka z Asyżu, zakonnika; W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Franciszek Leżański SCJ. Zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Franciszka na godz. 18.00,

 

·        

piątek – św. Faustyny Kowalskiej dz. zak. W tym dniu, o godz. 19.00 odbędzie się uroczystość nałożenia ks. Arcybp Grzegorzowi Rysiowi paliusza pobłogosławionego przez papieża Franciszka. Uroczystość rozpocznie się o godz. 18.30 procesją z relikwiami św. Faustyny z kościoła pod jej wezwaniem do Archikatedry.

 

4.        

Rozpoczynamy październik poświęcony oddawaniu czci Matce Bożej poprzez codzienne odmawianie różańca. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które będą odprawiane codziennie o godz. 17:15. Dzieci biorące udział w nabożeństwie będą otrzymywać obrazki. Prosimy także, aby dzieci przynosiły serduszka potrzebne do losowania figurki Matki Bożej. 

 

5.        

W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. 

 

·        

W I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. 

 

·        

W I piątek oddajemy cześć NSPJ. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Możliwość spowiedzi na każdej Mszy św., a po południu spowiedź od godz. 16.00. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 21.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. 

 

·        

W I sobotę o godz. 7.00 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi a po Niej Nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca. 

 

·        

Tego dnia będzie także nabożeństwo zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski – rozpocznie się ono o godz. 9.00 modlitwą różańcową. W tym czasie będzie możliwość nabycia, wypełnienia i podpisania aktów zawierzenia swojej Rodziny i swoich problemów Matce Bożej. Następnie Msza św. a po niej zostaną przedstawione świadectwa działania Maryi w życiu konkretnych osób. 

 

6.        

W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił ks. Jakub Snopkowski (sercanin), misjonarz z Zairu. Po mszach św. będzie można swoim datkiem wspomóc posługę misyjną księży sercanów w afrykańskim Zairze. 

 

7.        

Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się we wtorek zaraz po Mszy św. o godz. 18.00 a młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała spotkanie w czwartek o godz. 17.00 w Domu Parafialnym w sali n. 14. 

 

8.        Od tego tygodnia rozpoczną się 

w domu parafialnym (w sali nr 19) spotkania dla osób, których dotyka problem alkoholizmu. We wtorki od godziny 18 do 20 grupa Alateen (czytaj: Alatin) zaprasza młodzież od 12 do 19 roku życia. Natomiast w środy grupa Al-Anon (czytaj: Alanon) w godzinach od 18 do 20 zaprasza osoby dorosłe bez względu na płeć. Zachęcamy osoby borykające się z alkoholizmem swoich najbliższych do skorzystania ze spotkań, które są anonimowe i bezpłatne. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

9.        Nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę  autokarową do Warszawy w dniu 13 października. W programie m.in. zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, muzeum ks. Jerzego Popiełuszki,  spacer po Starówce itd. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Koszt pielgrzymki 80 zł. (w tym wpisowe 50 zł.) Więcej informacji na plakacie w gablocie. 

 

10.   

Zapraszamy na Sercańskie Czuwanie Młodzieży, które odbędzie się w nocy z 20 na 21 października w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu pod hasłem: „Pokonaj swego Goliata”. Więcej szczegółów oraz zapisy w zakrystii.

 

11.   

Dzisiejsza Niedziela mówi o rodzinie i szkole widzianej oczyma młodzieży oraz w tekście Anny Szczerbińskiej wyjaśnia „Tajemnice stygmatów O. Pio”. Gość Niedzielny przytacza opinie księży o grzechach kapłanów i wyjaśnienie jak sobie z tym radzą.

 

12.   W minionym tygodniu odeszli do wieczności 

śp. Elżbieta Preś, Stanisław Jaśkiewicz, Andrzej Ałaszewski. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo … .

 

13.   

Wszystkim Parafianom i Sympatykom życzymy opieki Matki Bożej Różańcowej. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!Χ