OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela Zwykła

7 Października 2018 r.

 

 1. Msze św. według zwykłego porządku w ciągu roku o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 19:30.
 2. Nabożeństwo Różańcowe dziś i przez cały miesiąc o godz. 17.15. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w tym nabożeństwie. Tych, którzy nie mają możliwości uczestniczyć w nabożeństwie w kościele zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach (przynajmniej jednego dziesiątka).
 3. Dziś kazania w naszym kościele głosi ks. Jakub Snopkowski (sercanin), misjonarz
  z Konga. Po Mszach św. będzie można swoim datkiem wspomóc posługę misyjną Księży Sercanów w tym kraju.
 4. Dzisiaj jest czynna nasza biblioteka parafialna w godz. 11.00 – 13.00. Zapraszamy.
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • sobotę – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Tego dnia odprawimy ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie nastąpi w naszym kościele. o godz. 20.00 a następnie Procesja Różańcowa do pomnika św. Jana Pawła II przy kościele na ul. Kościuszki. Serdecznie zapraszamy.
 1. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
 2. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy, w naszej parafii peregrynację relikwii rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Zelia i Ludwik Martin to małżonkowie, których Kościół jednocześnie wyniósł na ołtarze. Po Mszy św. będzie możliwość ucałowania i oddania czci relikwiom rodziców św. Teresy.
 3. Również za tydzień będziemy obchodzić Dzień Papieski składając po Mszach św. ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na wykształcenie utalentowanej młodzieży pochodzącej z rodzin mniej zamożnych, z małych miejscowości.
 4. Wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów z okazji ich święta, zapraszamy w następną niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00. Po Eucharystii spotkanie w domu parafialnym w sali nr 14. Serdecznie zapraszamy.
 5. W niedzielę 14 października o godz. 17.00 w kaplicy cmentarnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci, które straciły życie przed narodzeniem i za ich rodziny. Po Mszy św. zostaną złożone kwiaty na grobie Dziecka Utraconego.
 6. Trwa październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Mężczyzn i kobiety chętnych do przyłączenia się do Róż Żywego Różańca prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub w kancelarii.
 7. Przypominamy, że została wprowadzona nowa księga intencji, gdzie przyjmujemy Msze św. na nowy rok. Przyjmujemy również na wypominki listopadowe, roczne, półroczne oraz kwartalne.
 8. Nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę  autokarową do Warszawy w dniu 13 października – wyjazd o godz. 5.30 z parkingu przy naszym kościele. W programie m.in. zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, muzeum ks. Jerzego Popiełuszki,  spacer po Starówce itd. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii, koszt pielgrzymki 80 zł. Prosimy o dokonanie wpłaty tych, którzy tego jeszcze nie zrobili.
 9. Zapraszamy na Sercańskie Czuwanie Młodzieży, które odbędzie się w nocy z 20 na 21 października w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu pod hasłem: „Pokonaj swego Goliata”. Więcej szczegółów oraz zapisy w zakrystii.
 10. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni. W najbliższą niedzielę składka gospodarcza przeznaczona będzie na planowane inwestycje. Bóg zapłać za każdy dar. Z przykrością informujemy, że otrzymaliśmy odmowną odpowiedź na projekt remontu dachu złożony w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. Musimy więc nasze prace remontowe przełożyć na następny rok. Będziemy jednak w dalszym ciągu mocno zabiegać o dotacje w tej lub innych instytucjach.
 11. Bardzo serdecznie zapraszamy do lektury czasopism katolickich. Dzisiejszy Gość Niedzielny wyjaśnia, że bardzo Różaniec jest również bardzo męską modlitwą. Przekonują o tym znani polscy aktorzy i dziennikarz. W Gościu Niedzielnym jest również płytka z filmem p.t. „Sprawa Chrystusa” W Tygodniku Niedziela znajdziemy piękny art. W 40-lecie pontyfikatu św. Jana Pawła p.t. „Wdzięczni za pontyfikat Papieża Polaka”. Serdecznie polecamy.
 12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Danuta Sójka. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie…
 13. Wszystkim Parafianom i Sympatykom życzymy opieki Matki Bożej Różańcowej. Obfitości Bożych darów życzymy rodzinom przeżywającym peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!