1. Msze św. są odprawiane według zwykłego porządku w ciągu roku o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 19:30.
 2. Nabożeństwo Różańcowe dziś i przez cały miesiąc o godz. 17.15. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w tym nabożeństwie. Tych, którzy nie mają możliwości uczestniczyć w nabożeństwie w kościele zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach (przynajmniej jednego dziesiątka)
 3. Również dziś obchodzimy Dzień Papieski składając po Mszach św. ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za każdy dar.
 4. Wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów z okazji ich święta, zapraszamy w dniu dzisiejszym na Mszę św. o godz. 18.00. Po Eucharystii spotkanie w domu parafialnym w sali nr 14. Serdecznie zapraszamy.
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:

         – poniedziałek – rocznica poświęcenia kościoła katedralnego; 

         – wtorek – św. Jadwigi Śląskiej;

         – środę – św. Ignacego Antiocheńskiego bp i m.

         – czwartek – św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia; swoją modlitwą ogarniamy lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych i wszystkich pozostałych pracowników służby zdrowia, życząc Bożych łask i opieki Patrona św. Łukasza

          – piątek – bł. Ks. Jerzego Popiełuszki; w tym dniu w parafii NMP Nieustającej Pomocy będzie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i ludzi pracy o godz. 18.00

        – sobotę – św Jana Kantego, kapłana

      6. Rocznicę 35-lecia powstania Szkoły Podst. nr 8 będziemy świętować w najbliższą środę. W tym dniu o godz. 9.00 w naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji nauczycieli, wychowawców, pedagogów, innych pracowników szkoły a także nauczycieli emerytowanych oraz uczniów i rodziców. Serdecznie zapraszamy.

       7. Zapraszamy na Sercańskie Czuwanie Młodzieży, które odbędzie się w nocy z 20 na 21 października w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu pod hasłem: „Pokonaj swego Goliata”. Więcej szczegółów oraz zapisy w zakrystii.

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni. Dzisiejsza składka gospodarcza przeznaczona będzie na planowane inwestycje. Bóg zapłać za każdy dar. 
 2. W następną niedzielę rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji misji. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczona na misje. 
 1. Jeśli pragniesz doświadczyć obecności Boga, Jego działania i miłości zapraszamy Cię na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w naszej parafii w dniach 26-27-28 października (pt od 18.00, sobota i niedziela do godz. 14.00). Można się zapisywać w sklepiku parafialnym oraz przez stronę internetową: www.snebelchatow.pl
 2. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy bardzo ciekawe teksty o tym, jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat. Niedziela również mówi o Janie Pawle II nazywając go „Papieżem, który nie umiera”.  Bardzo serdecznie zachęcamy do lektury czasopism katolickich.
 1. Dziś gościmy w naszej parafii państwa Bożenę i Jerzego Walczak, którzy przybliżają nam sylwetkę rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Zelia i Ludwik Martin to małżonkowie, których Kościół jednocześnie wyniósł na ołtarze. Po Mszy św. będzie możliwość ucałowania i oddania czci relikwiom rodziców św. Teresy. 
 1. W związku z tematyką dzisiejszych rozważań zapraszamy do spojrzenia na książki znajdujące się na stoliku pod chórem dotyczące m.in. św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz jej rodziców. Te książki można od razu wypożyczyć. Zapraszamy.
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:śp. Mieczysław Szymański, Stanisław Czechowski oraz Ryszard Urbański.  Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Wszystkim Parafianom i Sympatykom życzymy opieki Matki Bożej Różańcowej i wstawiennictwa św. Zelii i Ludwika Martin. Obfitości Bożych darów życzymy także rodzinom przeżywającym peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!