OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIX Niedziela Zwykła
21 Października 2018 r.

1. Msze św. odprawiane są dziś według zwykłego porządku w ciągu roku o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 19:30. O godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe. Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w tym nabożeństwie a także do modlitwy w naszych rodzinach.
2. Dziś rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji misji. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczona na misje.
3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: w poniedziałek uroczystość św. Jana Pawła II, papieża – głównego patrona miasta Bełchatowa. Dzień ten kończy obchody Bełchatowskich Dni Papieskich.
4. Dziś w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. oraz przystępujących do Komunii świętej.
5. W środę o godz. 16.30 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 szkoły podstawowej.
6. W czwartek o godz. 19.00 (w kościele) odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
7. Zapraszamy do duchowej adopcji jednego z kandydatów do bierzmowania. Adopcja polega na wylosowaniu imienia jednej z osób przygotowujących się do bierzmowania i codziennego odmawiania krótkiej modlitwy w jej intencji. Kandydata można wylosować z koszyka osoby stojącej pod chórem.
8. Wkrótce przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do pamięci o bliskich zmarłych, przystąpienia do spowiedzi św., a także uporządkowania grobów. Możemy też polecać zmarłych modlitwie Kościoła w wypominkach. W naszym kościele modlić się będziemy za nich codziennie przez cały miesiąc listopad podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Za polecanych w wypominkach rocznych, półrocznych i kwartalnych modlimy się też w ciągu określonego czasu w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.30. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
9. Jeśli pragniesz doświadczyć obecności Boga, Jego działania i miłości zapraszamy Cię na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w naszej parafii w dniach 26-28 października (rozpoczęcie w piątek o godz. 17.30). Można się zapisywać w sklepiku parafialnym oraz przez stronę internetową: www.snebelchatow.pl
10. Serdecznie zapraszamy młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną do wzięcia udziału w Nocy Świętych w dniu 31 października w kaplicy na cmentarzu w Bełchatowie a następnie w naszej parafii w Domu Parafialnym. Początek o godz. 20.00. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.
11. W naszym Domu Parafialnym funkcjonuje Ośrodek Pomocy prowadzony przez Stowarzyszenie „Macierz”. Wszystkie osoby pokrzywdzone przestępstwem w wyniku wypadków komunikacyjnych, kradzieży, oszustwa, niepłacenia alimentów i przemocy w rodzinie mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz materialnej.
12. Na ławkach rozłożone są ulotki Wspólnoty „Sychar”. Jej celem jest ratowanie małżeństw sakramentalnych przeżywających kryzys na każdym jego etapie – nawet po rozwodzie. Mottem działania są słowa: „Każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania”. Jeżeli ktoś przeżywa kryzys w swoim małżeństwie, albo zna rodziny przeżywające trudny czas prosimy aby zabrał ze sobą ulotkę i przekazał ją potrzebującym.
13. Bardzo serdecznie zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Dzisiejszy Gość Niedzielny wyjaśnia, co oznacza niegodziwie przyjąć Pana Jezusa w Komunii świętej. Tygodnik Niedziela w artykule o misjach w Zambii ustami siostry Marii wyjaśnia jak można za 10 dolarów uratować ludzkie życie. Do dzisiejszej Niedzieli dołączy jest też film dokumentalny o stratach osobowych w czasie II Wojny Światowej.
14. Dziś Szkoła Nowej Ewangelizacji przedstawia pantomimę pt. „Nowe Życie” (to zamiast kazania). Scena przedstawia historię człowieka, któremu Bóg dał życie, a on mimo to oddalił się od Boga i stanął na krawędzi życia i śmierci. Zapraszam do obejrzenia historii, która mówi nam o niebezpieczeństwach jakie czyhają na nas w dzisiejszym świecie, a które są nam chyba bliższe niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać… (pantomima)
15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Grażyna Stępień, Jan Siadul i Daniel Krześniak. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo … Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
16. Wszystkim Parafianom i Sympatykom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej. Obfitości Bożych darów życzymy także rodzinom przeżywającym peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego. Wszystkim na nowy tydzień życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!