1. Msze św. odprawiane są dziś według zwykłego porządku w ciągu roku o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 19:30. O godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe. Serdecznie zapraszamy.
 2. Dziś obchodzimy rocznicę poświęcenia świątyni. Dziękujemy Bogu za nasz kościół, który jest domem Boga i miejscem modlitwy. Z wdzięcznością wspominamy tych, którzy przyczynili się do jej powstania, składając ofiary pieniężne i ofiarowując swoją pracę. Prosimy też o błogosławieństwo Boże dla tych, którzy teraz troszczą się o piękno świątyni i sprawowanej liturgii.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • W czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz.: 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Msza św. na cmentarzu o godz. 12.00 a wcześniej o godz. 11:30 modlitwa za polecanych zmarłych. Przypominamy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej. Zgodnie z wieloletnią tradycją, w tym dniu zbierane będą na cmentarzu ofiary do puszek na utrzymanie Seminarium Duchownego w Łodzi. Będzie także możliwość wsparcia odnawiania starych, często opuszczonych nagrobków na cmentarzach w Bełchatowie.
 • W piątek – Dzień Zaduszny a jednocześnie I piątek miesiąca. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 9:00, 16:30, 18:00 i 21:00. Odwiedziny chorych od godz. 10:00. Możliwość spowiedzi na każdej Mszy św., a po południu od godz. 16.00.  O godz. 17:30 nabożeństwo wypominkowe. Po Mszy św. o godz. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
 • W I sobotę o godz. 7.00 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi a po Niej Nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.
 • Tego dnia będzie także nabożeństwo zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski – rozpocznie się ono o godz. 9.00 modlitwą różańcową. W tym czasie będzie możliwość nabycia, wypełnienia i podpisania aktów zawierzenia swojej Rodziny i swoich problemów Matce Bożej. Następnie Msza św. a po niej zostaną przedstawione świadectwa działania Maryi w życiu konkretnych osób.
 1. Uroczystością Wszystkich Świętych rozpoczynamy listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Za poleconych w wypominkach modlić się będziemy codziennie przez cały miesiąc listopad podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Za polecanych w wypominkach rocznych, półrocznych i kwartalnych modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.30. Na stoliku pod chórem znajdują się kartki na wypominki, na których można wypisywać swoich zmarłych. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej a dzisiaj także pod chórem (po każdej Mszy św.)
 2. Przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, tj. do 8 listopada, można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki potrzebne do zyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., nawiedzenie cmentarza, odmówienie: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i dowolnej modlitwy za zmarłych, modlitwa w intencjach Ojca św. i wyrzeczenie się przywiązania do grzechu.
 3. Serdecznie zapraszamy młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną do wzięcia udziału w Nocy Świętych w dniu 31 października w kaplicy na cmentarzu w Bełchatowie a następnie w naszym Domu Parafialnym. Początek czuwania o godz. 20.00. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.  
 4. Msza św. ze świętymi i błogosławionymi odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 4.XI o godz. 11.30. Rozpoczniemy uroczystym wejściem z udziałem dzieci, które swym strojem będą przypominały świętych. Zachęcamy rodziców aby ich dzieci przebrały się za kogoś świętego lub błogosławionego. Dla uczestników korowodu świętych przewidziane są słodkie upominki.
 5. Dobiega końca październik, stąd składamy podziękowanie za udział w nabożeństwie różańcowym, szczególnie tym, którzy przyprowadzali tutaj swoje dzieci czy wnuki.  Dziękujemy także za codzienne prowadzenie różańca w kościele oraz za modlitwę w rodzinach. Prosimy, aby dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwie różańcowym przyniosły w środę książeczki – podpisane imieniem i nazwiskiem (z wklejonymi obrazkami). Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 wręczymy im upominki.
 6. Zachęcamy do lektury Pisma św. oraz prasy katolickiej – kierowanej do starszych, młodzieży i dzieci. Tematem głównym jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie co czeka nas po śmierci oraz na czym polega Świętych Obcowanie. Wśród polecanych tytułów są: Niedziela, Gość Niedzielnym, Idziemy, Miłujcie się, Mały Rycerzyk, Mały Gość Niedzielny, Dominik itd. Serdecznie polecamy.
 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zygmunt Kruszyński oraz Grzegorz Michalak. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 8. Wszystkim Parafianom i Sympatykom życzymy opieki Maryi Matki Kościoła oraz wstawiennictwa Wszystkich Świętych, także św. Barbary – patronki naszej parafii. Obfitości Bożych darów życzymy również rodzinom przeżywającym peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego. Wszystkim na nowy tydzień życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!