Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI Niedziela Zwykła

4 Listopada 2018 r.

 

 1. Msze św. odprawiane są dziś według zwykłego porządku w ciągu roku. O godz. 17.30 Nabożeństwo wypominkowe. Serdecznie zapraszamy.

 2. Dziś przypada 1. rocznica ingresu arcybiskupa Grzegorza Rysia do archikatedry w Łodzi. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszego Pasterza.

 3. Uroczystością Wszystkich Świętych zaczęliśmy listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Przypominamy, że przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, tj. do 8 listopada, można zyskać odpust zupełny (pod zwykłymi warunkami) i ofiarować go za zmarłych.

 4. Za poleconych w wypominkach listopadowych modlimy się codziennie przez cały miesiąc listopad przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30. Za polecanych w wypominkach rocznych, półrocznych i kwartalnych modlimy się w niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.30. Przyjmujemy jeszcze na wypominki w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.

 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:

 • piątek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

 • sobotę – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

 1. W najbliższą niedzielę 11 listopada przypada 100 rocznica odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Dziękując za odzyskana wolność módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 10.00.

 2. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób i rodzin z problemem uzależnienia. Po Mszy św. jest spotkanie w Domu Parafialnym. Tego dnia z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym będzie po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek.

 3. W parafii Miłosierdzia Bożego „Koncert pieśni i piosenek patriotycznych z okazji święta Niepodległości” w niedzielę 11.XI. godz. 18.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 4. Drugi Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 18 listopada. W tegorocznym Orędziu Papież Franciszek napisał: „W ubiegłym roku w wielu diecezjach to doświadczenie wzbogaciło obchody pierwszego Światowego Dnia Ubogich. Wielu odnalazło ciepło domu, radość świątecznego posiłku i solidarność tych, którzy zechcieli podzielić się stołem w prosty i braterski sposób.”

 5. Łódzka CARITAS, w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Ubogich, przekazała do wszystkich parafii w Archidiecezji Łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Tytka to papierowa torba, która dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przekażmy potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieśmy z powrotem przed 18 listopada. Zebrane w ten sposób dary zostaną przekazane dla najuboższych w parafii.

 6. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni, składane na tace czy wpłacane na konto parafialne. W następną niedzielę składka gospodarcza przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z prowadzonymi remontami oraz na planowane inwestycje – na remont dachu. Bóg zapłać za każdy dar.

 7. Serdecznie polecamy prasę katolicką dla młodzieży i dorosłych. Dzisiejszy Gość Niedzielny odpowiada na pytanie: dlaczego nie należy bać się śmierci? Niedziela mówi o tym jak wyjść z okresu żałoby, który zawsze jest trudny. Są też czasopisma dla dzieci: Mały Rycerzyk Niepokalanej, Promyczek Dobra, Dominik idzie do I Komunii św. natomiast dla gimnazjum i starszych klas szkoły podst. jest Mały Gość Niedzielny.

 8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Wasilewski. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 9. Wszystkim Parafianom i Sympatykom życzymy opieki Maryi Matki Kościoła i św. Barbary. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze oraz peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego. Wszystkim na nowy tydzień życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!