Ogłoszenia duszpasterskie
XXXII Niedziela Zwykła
11 Listopada 2018 r.

1. Msze św. w dniu dzisiejszym odprawiane są według zwykłego porządku niedzielnego. Natomiast o godz. 14.00 będzie dodatkowa Msza św. w intencji osób i rodzin z problemem uzależnienia. Po Mszy św. jest spotkanie w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy. Dziś także, z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym będzie po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek.
2. Dziś, 11 listopada przypada 100 rocznica odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Dziękując za odzyskaną wolność módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 10.00. Zachęcamy też do udziału w wydarzeniach kulturalnych organizowanych w naszym mieście mających upamiętnić tę ważną rocznicę.
3. Dzisiaj z okazji Święta Niepodległości nasza Biblioteka będzie wypożyczała w godz. od 8.30 do 13.00 książki dotyczące patriotyzmu i historii naszej Ojczyzny. Dzisiaj można także zapisać się do Biblioteki oraz zwrócić wypożyczone książki.
4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
– W poniedziałek – św. Jozafata, biskupa i męczennika
– We wtorek – świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
– W piątek – św. Gertrudy, dz., patronki Zgromadzenia Księży Sercanów
– W sobotę – św. Elżbiety Węgierskiej, zak.
5. Spotkanie katechetów odbędzie się we wtorek o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
6. W sobotę 17.11.2018 r. organizujemy kolejną zbiórkę surowców wtórnych. W bieżącym roku szkolnym uległa zmianie formuła naszej zbiórki! Akcję prowadzimy wyłącznie przez jeden dzień tj. tylko w sobotę. Zaczynamy o godzinie 8:00 i kończymy o 12:30. Zbiórka prowadzona będzie na parkingu przed kościołem, gdzie na darczyńców będą czekać kontenery i wolontariusze, którzy pomogą posegregować przyniesione rzeczy. W tym roku prowadzimy zbiórkę makulatury, baterii, nakrętek, płyt CD, puszek, złomu, telefonów komórkowych, sprzętu komputerowego, innych drobnych i dużych elektrośmieci oraz drobnych monet polskich i zagranicznych. Całkowity dochód ze zbiórki przeznaczony jest w tym roku na budowę domu dla dzieci ulicy w Kamerunie.
7. W niedzielę 18 listopada obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogich. Na stoliku pod chórem znajdują się „Tytki Charytatywne” czyli papierowe torby, która można wypełnić żywnością lub artykułami chemicznymi i przynieść do kościoła pod ołtarz Świętej Rodziny lub do biura Caritas w najbliższą środę w godz. od 16.30 do 18.00. Zebrane w ten sposób dary zostaną przekazane ubogim w parafii.
8. Zachęcamy do włączenia się do modlitwy za Ojczyznę. Można przystąpić do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Trzeba odmawiać jeden dziesiątek różańca i wypełnić deklarację, którą znajdziemy na stoliku pod chórem. Są tam osoby, które pomogą to uczynić. Módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.
9. Bardzo serdecznie zachęcamy do słuchania rozgłośni katolickich a także czytania Pisma św. oraz prasy katolickiej wystawionej na stoliku przy wyjściu z kościoła. Są tygodniki: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny, Dominik idzie do I Komunii św. a także nowy numer czasopisma Promyczek Dobra w wersji dla dzieci młodszych i starszych. Pamiętajmy o formacji żywej i odpowiedzialnej wiary w naszych rodzinach.
10. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni, także za złożoną dziś na tace w ramach składki gospodarczej. Przeznaczamy ją na pokrycie kosztów związanych z prowadzonymi remontami oraz na planowany remont dachu. Bóg zapłać za każdy dar.
11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Marek Fior i Ryszard Kabziński. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo … Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ……

Wszystkim Parafianom i Sympatykom życzymy opieki Maryi Matki Kościoła i św. Barbary. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w tym tygodniu przeżywać będą peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego. Wszystkim na nowy tydzień życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!