1. Msze św. w dniu dzisiejszym odprawiane są według zwykłego porządku niedzielnego. Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30.
 2. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Okoliczność ta skłania nas do modlitwy i pomocy ludziom ubogim. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w tę pomoc chociażby przez wypełnienie papierowych toreb (tytek), żywnością lub artykułami chemicznymi. Bóg zapłać. Zebrane w ten sposób dary zostaną przekazane ubogim w parafii.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • We wtorek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
 • W środę – wspomnienie Ofiarowania NMP
 • W czwartek – św. Cecylii dz. i m. patronki chórów i muzyki kościelnej. Na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji tych, którzy ubogacają naszą liturgię: scholii dziecięcej, zespołu młodzieżowego i chóru parafialnego oraz Pana Organisty
 • W sobotę – św. Andrzeja i Towarzyszy – męczenników wietnamskich
 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa – Króla Wszechświata. To także patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Na Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się przyjęcie nowych chłopców do grona ministrantów a także odnowienie przyrzeczeń przez ministrantów i scholę.  
 1. Muzyczny Wieczór pod nazwą „Świat gitarą malowany” będzie miał miejsce w naszym Domu Parafialnym w dniu 23 listopada b.r. o godz. 18.00. Gościem tego wieczoru będzie Ryszard Feliks Styła – poeta gitary, kompozytor, tworzący od ponad 30-tu lat krakowską scenę muzyki jazzowej, zaliczany do najbardziej wszechstronnych polskich gitarzystów. Serdecznie zapraszamy.
 1. Składamy serdeczne podziękowanie za składkę gospodarczą z zeszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszego kościoła, która wyniosła 10.962 zł. Bóg zapłać.
 1. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Misyjnego Księży Sercanów w Stadnikach.
 1. Bóg zaprasza nas do współpracy mimo naszych słabości i grzechów. Jak zrozumieć, że On kocha nas takimi, jakimi jesteśmy.? ’’’ Dlaczego warto czytać książki nawet najmłodszym dzieciom. Na te i inne pytania daje odpowiedź dzisiejszy Gość Niedzielny. Niedziela natomiast pośród wielu patriotycznych tekstów pisze, że rodzina jest nauczycielem patriotyzmu i pierwszym katechetą. Bardzo serdecznie zachęcamy do słuchania rozgłośni katolickich a także czytania Pisma św. oraz prasy katolickiej.
 1. W ostatnim czasie odszedł do wieczności śp. Izydor Poczta. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie …
 1. Wszystkim Parafianom i Sympatykom, na nowy tydzień, życzymy opieki Maryi Matki Kościoła i św. Barbary. SZCZĘŚĆ BOŻE!