1.      Niedzielą Chrystusa Króla Kościół podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Msze św. w dniu dzisiejszym odprawiane są według zwykłego porządku. Adoracja i modlitwa za Zmarłych o godz. 17.30.

 

2.      W dniu dzisiejszym przypada też patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy wszystkim ministrantom i lektorom za gorliwą służbę przy ołtarzu. Dziękujemy też dziewczętom ze scholii dziecięcej, za upiększanie liturgii w naszym kościele. Składamy także podziękowanie rodzicom, których dzieci angażują się w liturgię w naszej parafii. Dziś na Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się przyjęcie nowych chłopców do grona ministrantów. 

 

3.      W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:

 

·        W piątek – św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu przypadają także imieniny ks. Andrzeja – przełożonego wspólnoty zakonnej; zapraszamy serdecznie na Mszę św. w Jego intencji o godz. 18.00;

 

·        W Niedzielę – rozpoczynamy Adwent.

 

4.      W najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w kościele. Serdecznie zapraszamy.

 

5.      W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo I sobót miesiąca w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia będzie także nabożeństwo zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski – rozpocznie się ono o godz. 9.00 modlitwą różańcową a następnie zostanie odprawiona Msza św. z aktem zawierzenia swojej Rodziny i swoich problemów Matce Bożej. 

 

6.      We wtorek 4 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci św. Barbary – patronki naszej parafii. Uroczysta suma odpustowa z udziałem dyrekcji Kopalni Węgla Brunatnego, pracowników kopalni, członków związku zawodowego NSZZ Solidarność innych związków oraz orkiestry górniczej sprawowana będzie przez jednego z Księży Biskupów o godz. 9.00. Zapraszamy serdecznie wszystkich górników wraz z rodzinami, pracowników spółek kopalnianych oraz emerytowanych górników. Uroczysta Eucharystia będzie także o godz. 18.00 zamówiona przez Wolny Związek Zawodowy „Sierpień 80”. 

 

7.      Ks. Tomasz, który w poprzednią niedzielę głosił kazania o OBRONIE ŻYCIA Dzieci Nienarodzonych przesyła wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowanie. Pisze, że zebrał kwotę 5450 zł a to wystarczy na zakup 13 tysięcy pieluch dla dzieci. Jeszcze raz serdeczne bóg zapłać w imieniu Fundacji Małych Stópek.

 

8.      Serdecznie polecamy najnowsze czasopisma dla pożytku duchowego całej rodziny. Tygodnik Niedziela w art. p.t. „Jestem najszczęśliwszym człowiekiem” opisuje życie O. Jerzego Tomzińskiego – paulina z Jasnej Góry, który kończy właśnie 100 lat życia. Jak pisze autor, temu zakonnikowi możemy pozazdrościć głębokiej wiary, poczucia humoru, skromności i dobroci serca a także pięknego życia. W Gościu Niedzielnym znajdziemy bezpłatny dodatek – Kalendarz ścienny na rok 2019.

 

9.      Wszystkim Parafianom i Sympatykom, na nowy tydzień, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi Matki Kościoła i św. Barbary naszej Patronki. SZCZĘŚĆ BOŻE! 

 

10.  Na zakończenie odnówmy Akt oddania się Najświętszemu Sercu Jezusa, do którego przywiązany jest dziś odpust zupełny. Uczyńmy to wbrew współczesnemu światu, który chce usunąć Jezusa z życie społeczności i jednostek. Oddajmy na nowo Jezusowi Chrystusowi nas samych, nasze rodziny, środowiska pracy i naszą Ojczyznę.