1. Dzisiaj Msze św. odprawiane są według zwykłego porządku niedzielnego. Nieszpory Niedzielne o godz. 17.30.
 1. Rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Wchodzimy także w okres Adwentu, przygotowującego nas na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w bardziej świadome przeżywanie Adwentu. 
 1. Msze św. roratnie ku czci NMP odprawiane będą w dni powszednie o godz. 18:00. Prosimy, aby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami i przynosiły serduszka potrzebne do losowania figurki Matki Bożej. Dzieci biorące udział w Roratach będą otrzymywać obrazki dotyczące Patronów Polski.
 1. We wtorek przypada – Uroczystość Odpustowa ku czci św. Barbary, dziewicy i męczennicy – Patronki naszej parafii i górników. Uroczysta Msza św. sprawowana przez ks. Bpa Ireneusza Pękalskiego zostanie odprawiona o godz. 9.00 w intencji dyrekcji Kopalni Węgla Brunatnego, wszystkich górników, ich rodzin, pracowników spółek kopalnianych oraz emerytowanych górników. Uroczystość uświetni Orkiestra Górnicza. Również w intencji górników i ich rodzin zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00 zamówiona przez Wolny Związek Zawodowy „Sierpień 80”. Zachęcamy do spowiedzi oraz spełniania innych warunków aby można było uzyskać odpust zupełny. 
 1. We wtorek z racji uroczystości odpustowej kancelaria parafialna będzie nieczynna.  
 1. W liturgii Kościoła przypada także:
 • W czwartek – św. Mikołaja, bp. oraz Pierwszy Czwartek miesiąca;
 • W piątek św. Ambrożego, bp. dK oraz  Pierwszy Piątek miesiąca, w którym  oddajemy cześć NSPJ. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 21.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 21.00. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Możliwość spowiedzi od godz. 16.00 i na każdej Mszy św.
 1. Sobota – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP;  Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. O godz. 12.00 będzie tzw. Godzina Łaski w formie Adoracji Najśw. Sakramentu, do której Maryja wzywa w objawieniach z Montichiari obiecując szereg nawróceń. W tym dniu przypada też patronalne święto Rycerstwa Niepokalanej. Szczegóły dotyczące świętowania zamieszczone są w gablocie. 
 1. Za tydzień w niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00.
 1. W dniu dzisiejszym zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Będą one wraz z listem i kalendarzem parafialnym przekazywane rodzinom naszej parafii. 
 1. W piątek o godz. 20.00 w Domu Parafialnym (sala nr 14) będzie spotkanie osób, które w poprzednich latach roznosiły opłatki. Zapraszamy też kolejnych chętnych wolontariuszy do roznoszenia opłatków w swoim sąsiedztwie. Znakiem naszych przedstawicieli będzie identyfikator z pieczątką parafii. Bardzo prosimy o pomoc w sprawnym roznoszeniu opłatków. 
 1. Świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” można dzisiaj nabyć przy wyjściu z kościoła pod chórem. Świece można także nabyć w sklepiku parafialnym w godzinach jego otwarcia. Jak w latach poprzednich, dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na paczki i wypoczynek dla dzieci.
 1. W przyszłą niedzielę na Mszach św. będzie składka gospodarcza przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. W ostatnim czasie zostały wymienione wszystkie lampy zewnętrzne wokół kościoła. Wymieniono specjalne żarówki wraz z oprawami, bo dotychczasowe oprawy uległy degradacji. Koszt tej wymiany wynosi 7 tys. zł.  Bóg zapłać za okazaną pomoc.
 1. Przy drzwiach głównych pod chórem jest p. Andrzej, który w imieniu Fundacji Gaja zbiera dowolne datki na operację dysplazji dystroficznej dla 4 letniej Kasi Kośmider. Koszt operacji 300 tys. zł. Bóg zapłać za każdy dar.
 1. Prasa katolicka: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny a dla uczniów Szk. Podst. Mały Gość Niedzielny z dodatkiem w postaci lampionu adwentowego – serdecznie polecamy.
 1. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Helena Bajerowska, Weronika Czapla, Marian Wagner, Krystyna Malinowska, Włodzimierz Baran.  Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie ……
 1. Wszystkim Parafianom i Sympatykom, na nowy tydzień, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi Matki Kościoła i św. Barbary. SZCZĘŚĆ BOŻE.