1. W dniu dzisiejszym rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które będą trwały do wtorku 18.XII. Głosi je ks. Grzegorz Kurzaj sercanin. Zapraszamy także na Msze św. i nauki rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o godz. 7.00, 9.00, 11.00 oraz po południu o godz. 18.00 i 19.30. Wtorek będzie dniem spowiedzi św. – rano od godz. 6.30 do 11.30 z przerwami – po południu od 16.30 do godz. 20.00. We wtorek na Mszach św. będzie zbierana składka przeznaczona dla O. Rekolekcjonisty. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
2. Dzisiaj Msze św. odprawiane są według zwykłego porządku niedzielnego. Zapraszamy na Nowennę do Dzieciątka Jezus o godz. 17.30.
3. Możliwość spowiedzi po rekolekcjach będzie: rano – w czasie Mszy świętych a wieczorem w czasie adoracji, czyli od godz. 17.30 do 18.00. W czasie Mszy św. wieczornej będzie trudniej się wyspowiadać, ponieważ księża mają inne posługi.
4. W dalszym ciągu zapraszamy wszystkich na Roraty a szczególnie dzieci. Dla nich przewidziane są obrazki za udział w Roratach oraz możliwość wylosowania figurki Matki Bożej.
5. Przedświąteczne odwiedziny chorych będą w piątek 21 grudnia od godz. 10.00 – prosimy o zgłaszanie chorych do których zazwyczaj nie jeździmy w I piątki. Kolejne odwiedziny chorych w I Piątek lutego (w styczniu odwiedzin nie będzie).
6. Wolontariusze przynoszą do naszych domów opłatki na stół wigilijny wraz z listem i kalendarzem. Bardzo prosimy o życzliwe ich przyjęcie. Prosimy jeszcze o zgłaszanie się chętnych do roznoszenia opłatków w swoim sąsiedztwie – nie wszędzie udało się dotrzeć z opłatkami. Bardzo prosimy o pomoc w roznoszeniu opłatków.
7. Świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” można dzisiaj nabyć przy wyjściu z kościoła oraz w sklepiku parafialnym.
8. Dzisiaj po każdej Mszy św. możemy zakupić symboliczne sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla dzieci z naszej parafii (scholi i ministrantów)
9. Dzisiaj po Mszach św. jest możliwość złożenia ofiary dla Patryka Tomy chorego na porażenie mózgowe. Rodzice proszą o wsparcie.
10. W przyszłą niedzielę będzie kiermasz ciast.
11. Światełko Betlejemskie przyniesione przez harcerzy przyjmiemy w najbliższy piątek na Mszy św. o godz. 18.00.
12. „Bełchatowska Wigilia” odbędzie się w dniu 23 grudnia o godz. 17 na Placu Narutowicza w Bełchatowie. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
13. Zaczynamy przygotowanie świątyni do świąt Bożego Narodzenia. Prosimy o pomoc w ustawieniu i ustrojeniu choinek w czwartek po Mszy św. wieczornej.
14. Wyjazd dla młodzieży na narty do Gliczarowa Górnego organizowany jest w dniach 16-23 lutego br. Szczegóły o rekolekcjach połączonych z wypoczynkiem u ks. Krzysztofa Szlachetki a także na plakacie (strona internetowa www.rekolekcje.scj.pl) Atutem oferty jest niewielki koszt uczestnictwa, w ramach którego jest możliwość korzystania z wypożyczalni sprzętu narciarskiego, dowóz na stoki, uczestnictwo w szkółce narciarskiej oraz duże zniżki na karnety Kotelnicy Białczańskiej i wejściówki na baseny termalne.
15. Dzisiejsza Niedziela opisuje niesamowitą historię o. Michała, jedynego polskiego trapisty, który uniknął śmierci przyjeżdżając na polecenie przełożonych do Polski. W tym czasie jego współbraci w klasztorze w Algierii zostali zamordowani przez islamistów. Gość Niedzielny przynosi specjalny dodatek w postaci płyty z pięknymi kolędami. Serdecznie polecamy.
16. Życzymy Wam drodzy Parafianie i Goście owocnego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia oraz Bożego błogosławieństwa. Niech uczestnictwo w rekolekcjach przyniesie Wam błogosławione owoce i pokój serca. SZCZĘŚĆ BOŻE!