Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Narodzenia Pańskiego
25 Grudnia 2018 r.

1. Msze św. dzisiaj do południa o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, po południu tylko jedna Msza św. o godz. 18.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 19.30)
Jutro II dzień Świąt – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – do południa Msze św. wg porządku niedzielnego, po południu będzie również tylko jedna Msza św. o godz. 18.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 19.30)
2. Dziękuję księżom wikariuszom za zaangażowanie oraz wszystkim księżom z naszej zakonnej wspólnoty za trud spowiedzi podjęty w ostatnich dniach. Dziękujemy również wszystkim woluntariuszom, którzy roznosili opłatki na stół wigilijny wraz z kalendarzem i listem parafialnym. Bóg zapłać.
3. Składamy serdeczne podziękowania za świąteczny wystrój naszej świątyni. Dziękujemy Rafałowi Nowowiejskiemu, Piotrowi Pieronkiewiczowi, Zakładowi Usługowemu „Szpula” oraz Ruchowi Sercańskiej Młodzieży za wykonanie szopki Bożonarodzeniowej. Panu Rafałowi Simkowskiemu za obsadzenie i przygotowanie choinek oraz dekoracji na zewnątrz naszej świątyni. Pani Leonardzie Kabat za wykonanie dekoracji ołtarza, stroików. Panu Damianowi Krzymińskiemu, naszemu kościelnemu za pomoc przy budowie szopki. Warte podkreślenia są też ozdoby wykonane na szydełku: aniołki, gwiazdy a zwłaszcza bombki, których pewne małżeństwo wykonało 50 szt na 50 – lecie swojego małżeństwa. Dziękujemy. Choinki, które stoją w naszym kościele zostały ofiarowane przez pana Bogdana Domagałę, Nadleśnictwo Bełchatów i Kluki a transport zapewniła Firma Kristal. Bardzo im wszystkim za to dziękujemy. Wszystkim, którzy przybyli, aby pięknie ubrać i ustawić choinki w naszej świątyni z całego serca dziękujemy. Bóg zapłać.
4. Kolędę rozpoczniemy od etapu II,  następnie etap III a później etap I. W między czasie odwiedzać będziemy domy przy poszczególnych uliczkach. Kolędę rozpoczynamy od godz. 9.00 i po południu od godz. 16.00. W dniu 31.12 br. oraz w soboty tylko od godz. 9.00. Szczegółowy program kolędy będzie podawany na bieżąco w czasie ogłoszeń parafialnych, umieszczony w gablocie a także dostępny w Internecie na naszej stronie parafialnej. www.sercaniebelchatow.pl. Oto program na pierwsze dwa dni kolędy:
28.12.2018 – Piątek: Blok 201 (zaczynamy zazwyczaj od parteru)
29.12.2018 – Sobota (tylko rano o 9:00): ul. Weigla, Michałowskiego, Kotarbińskiego, Skłodowskiej, Męczenników Katyńskich, Królowej Jadwigi, Jagiełły, Łokietka, Chrobrego, ul. Bema, Sikorskiego, Emilii Plater
5. W sklepiku w Domu parafialnym jest możliwość zakupienia kompletów kolędowych (krzyża, świec, kropidła).
6. Nie marnuj jedzenia, które zostanie ci po świętach. Podziel się z bezdomnymi. Jedzenie można przekazać wolontariuszom lub dostarczyć osobiście. Zbiórka prowadzona jest do środy. Aby wziąć w niej udział wystarczy wypełnić formularz na stronie podzielmysie.pl . W Bełchatowie zbiórkę organizuje Monar, ul Czapliniecka 19 B.
7. Wszystkim Parafianom i Gościom naszej parafii życzymy: radości, miłości i szczęścia – niech Dziecię Jezus narodzi się w Waszych Sercach i Waszych Rodzinach. Niech darzy was pokojem i daje siłę do realizacji marzeń; życzymy zdrowia, pokoju ducha i życzliwości od ludzi. Wszystkim życzymy błogosławionych Świąt. SZCZĘŚĆ BOŻE!