Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedziela Zwykła
20 Stycznia 2019 r.

1. Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego. Nabożeństwo kolędowe o godz. 17.30.

2. Dziś o godz. 15.00 odbędzie się w naszym kościele Festiwal kolęd pod hasłem: „Nasze rodziny dla Bożej Dzieciny”. Zachęcamy do rodzinnego występu, (np. rodziców i dzieci) aby oddać cześć Dzieciątku Jezus. Mile widziany jest akompaniament muzyczny na wybranym instrumencie. Można ten śpiew zadedykować np. babci i dziadkowi, którzy wkrótce przeżywać będą swoje święto. W zakrystii jest jeszcze możliwość zgłoszenia swojego udziału i ustalenia kolejności występowania. Bliższe informacje można uzyskać u ks. Bogusława

 1. 3. Dziś o godz. 19.00 w Domu Parafialnym w sali nr 14 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Pielgrzymów Grupy Białej. Poprzedzone ono będzie Mszą św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy
  4. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30 (a nie jak było poprzednio po Mszy św.)
  5. W tym tygodniu przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. To dni będące okazją do wyrażenia wdzięczności i modlitwy w intencji drogich nam osób. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Świętej Rodziny.
  6. Przy okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka policja ostrzega seniorów przed różnego typu nieuczciwością i próbami wyłudzenia pieniędzy (np. telefon od rzekomego „wnuczka”). Więcej porad kierowanych przez policję znajdziemy w gablocie.
  7. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
  w poniedziałek – św. Agnieszki,
  w czwartek – św. Franciszka Salezego,
  w piątek – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,
  w sobotę – świętych Tymoteusza i Tytusa
  8. Dobiegają końca odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii – będące okazją do wspólnej modlitwy, rozmów dotyczących naszej wiary i udzielenia błogosławieństwa poszczególnym rodzinom. Program kolędy przedstawia się następująco:
  21.01.2019 – Poniedziałek: Blok 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149
  22.01.2019 – Wtorek: kolęda uzupełniająca
  26.01.2019 – Sobota: kolęda uzupełniająca
  9. Jeśli u kogoś nie było jeszcze kolędy a ma pragnienie przyjęcia kapłana prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii w celu ustalenia wizyty duszpasterskiej.
  10. W niedzielę 27 stycznia w naszym kościele o godz. 16.30 będzie miał miejsce Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Młodzieżowego Zespołu Muzycznego „Adoremus Dominum” pod hasłem „Kiedy Jezus się narodził”. Serdecznie zapraszamy
  11. Wspólnota Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę autokarową do Gniezna, Poznania w dniach 11-12 maja 2019 roku. Więcej szczegółów znajdziemy w gablocie parafialnej.
  12. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza młodzież męską (klasy III gimnazjum i licealistów) na rekolekcje w dniach 8-10 lutego br. Udział w rekolekcjach może być pomocą w poszukiwaniu własnej drogi życiowej. Więcej informacji na stronie seminarium łódzkiego (www.wsd.lodz.pl; tel. 42 664-88-88).
  13. Dziś jest do nabycia Mały Gość Niedzielny oraz czasopismo: Dominik idzie do Pierwszej Komunii świętej dla uczniów kl. III szkoły podstawowej. Dzisiejszy Gość Niedzielny wyjaśnia „Jakie znaczenie ma wybór imienia?” oraz „Jak przeżyć okres buntu nastolatka?” Tygodnik Niedziela słowami niemieckiego kard. Mullera mówi o tym, „Czego Europa może nauczyć się od Polski ?” Warto też wspomnieć, że w Gościu Niedzielnym jest artykuł o św. Ricie, w którym występuje s. Dorota Kowalewska , augustianka, pochodząca z naszej parafii. Serdecznie polecamy.
  14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Barbara Zarzycka, Grzegorz Urban i Grzegorz Rombel. Prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie…
  15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia oraz opieki Świętej Rodziny! SZCZĘŚĆ BOŻE!