Ogłoszenia duszpasterskie
III Niedziela Zwykła
27 Stycznia 2019 r.

1. Msze św. odprawiane są dzisiaj według porządku niedzielnego. Koncert Kolęd
i Pastorałek w naszym kościele w wykonaniu Młodzieżowego Zespołu Muzycznego „Adoremus Dominum” dzisiaj o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.
2. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii. Była to okazja do wspólnej modlitwy, rozmów dotyczących naszej wiary i udzielenia błogosławieństwa poszczególnym rodzinom. Dziękujemy za miłe przyjęcie, wspólną modlitwę, składane ofiary i poczęstunek. Kwota pieniędzy zebranych na kościół wynosi 80500 zł. „Bóg zapłać”. Dziś podsumowanie kolędy.
3. W tym tygodniu przypada:
w poniedziałek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu
w czwartek – wspomnienie św. Jana Bosko
w piątek – Pierwszy Piątek miesiąca – oddajemy cześć NSPJ. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 20.00. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 20.00. Możliwość spowiedzi od godz. 16.00 i podczas każdej Mszy św.
w sobotę – Święto Ofiarowania Pańskiego tradycyjnie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy modlić się za osoby zakonne poświęcające swoje życie na służbę Bogu i ludziom w całym Kościele powszechnym. Prosić będziemy również o dar nowych powołań spośród naszej młodzieży. W tym dniu przynosimy do kościoła świece, aby je poświęcić (w sklepiku jest możliwość nabycia gromnicy). Taca przeznaczona będzie na wsparcie zakonów kontemplacyjnych. Tego dnia przypada także Pierwsza Sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo I sobót miesiąca w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza św. i nabożeństwo zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski poprzedzone będzie modlitwą różańcową o godz. 9.00. Msze św. tego dnia odprawiane będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
4. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w czwartek o godz. 19.00.
5. Za tydzień na Mszach świętych kazania będzie głosił ks. Jacek Krzemień, kapelan „Wspólnoty Chleb Życia”. Po Mszach św. będziemy mogli wspomóc bezdomnych oraz zakupić ciekawe produkty.
6. Również za tydzień będzie składka na Mszach św. przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. Wpłata za ostatni miesiąc ogrzewania kościoła wyniosła 4.800 zł.
7. Mieszkańcy bl. 305 złożyli ofiarę 860 zł z okazji nawiedzenia Obrazu Miłosierdzia Bożego przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Pewna osoba anonimowo złożyła ofiarę 10 tys. złotych na remont dachu. Z całego serca dziękujemy. Bóg zapłać.
8. Nasza parafia organizuje Pielgrzymka autokarową do Miedjugorie w dn. 29.06 – 07.07.2019 rok. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły znajdziemy w gablocie.
9. Zachęcamy do wypełnienia ankiety na potrzeby Synodu Archidiecezji Łódzkiej. Informacje na temat ankiety, która dotyczy parafii, znajdują się na stoliku z prasą, w gablocie oraz na stronie internetowej archidiecezji.
10. Sprawy codzienne czytelników nie są obojętne redakcjom czasopism katolickich, dlatego serdecznie je polecamy. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy DODATEK W POSTACI FILMU P.T. Bóg nie umarł, cz. II. Niedziela w jednym z artykułów mówi o Timie Guido, który zmarł 21 lat po swojej aborcji. Na stoliku pod chórem są również kalendarze parafialne (jednokartkowe) – można je zabrać.
11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Konrad Konefał, Irena Bielecka oraz Elżbieta Jeżyńska. Prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego przeżywania dnia pańskiego. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w walce z naszymi słabościami a Maryja Matka Kościoła wyprasza potrzebne łaski. SZCZĘŚĆ BOŻE!