1. Ogłoszenia duszpasterskie
    IV Niedziela Zwykła
    3 Lutego 2019 r.

1. Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego. Nieszpory Niedzielne o godz. 17.30. W naszej parafii gości dziś ks. Jacek Krzemień, kapelan „Wspólnoty Chleb Życia”. Dziękujemy za obecność i głoszone kazania. Naszą ofiarą po Mszy św. będziemy mogli wspomóc bezdomnych oraz zakupić ciekawe produkty.
2. W tym tygodniu obchodzimy:
we wtorek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy; na Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie soli i chleba. Na tej Mszy św. wspomnimy także św. Błażeja orędownika w chorobach gardła, modląc się nad wiernymi o jego wstawiennictwo.
w środę – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników
w czwartek – Pierwszy Czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Na adoracji przed mszą św. wieczorną będziemy się modlić, aby młodzi ludzie obdarzeni łaską powołania odpowiedzieli Bogu „tak”.
3. Modlitwa i spotkanie Rycerstwa Niepokalanej rozpoczną się w sobotę
o godz. 10.00. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 10.45 przez O. Stanisława Piętkę, który przewodniczy Rycerstwu Niepokalanej w naszej Ojczyźnie. Serdecznie zapraszamy.
4. Jutro po Mszy św. wieczornej będzie rozbiórka szopki i całej świątecznej dekoracji. Wszystkich chętnych prosimy o pomoc.
5. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Serdecznie zapraszamy.
6. Regionalny Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych z 1863 r. odbędzie się w najbliższą niedzielę 10 lutego. Zostały opracowane dwie trasy liczące po 10 i 14 km. Na trasie Marszu Powstańców Styczniowych przewidziano dwa gorące posiłki. Więcej informacji w gablocie.
7. W związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowym Dniem Chorego, który przypada po najbliższej niedzieli w poniedziałek – 11 lutego, zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Serdecznie zapraszamy osoby chore i starsze. Równocześnie prosimy ich rodziny, bliskich i znajomych o pomoc w przybyciu do kościoła. Po tej Mszy św. członkowie Rycerstwa Niepokalanej zapraszają wszystkich chorych i ich podopiecznych na spotkanie przy herbatce i ciastku w Domu Parafialnym.
8. Dziękujemy firmie Maciejewski oraz firmie Proma za pomiary kamerą termowizyjną połaci dachowej naszego kościoła w związku z planowanym remontem.
9. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni. Za tydzień druga niedziela miesiąca stąd na Mszach św. będzie zbierana składka gospodarcza przeznaczona na planowane w tym roku inwestycje. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.
10. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Tym którzy w 2018 złożyli ofiarę dokonując wpłaty na konto parafii (na cele kultu religijnego) przypominamy o możliwości odliczenia tej kwoty od podatku. Więcej informacji w gablocie i na stronie parafii.
11. Zachęcamy także aby przy dokonywaniu rozliczeń przeznaczyć 1% swojego podatku na rzecz Fundacji Nasza Przyszłość patriotycznie i po katolicku wychowującą młodzież. Wszystkie dane z łatwością znajdziemy na stronie Radia Maryja. W naszym Domu Parafialnym służymy pomocą w wypełnianiu zeznania podatkowego dla rencistów, emerytów i innych płatników. Zapraszamy.
12. Prasa katolicka, to wspaniała możliwość umocnienia w wierze. Dzisiejszy Gość Niedzielny przytacza świadectwa sióstr z różnych zakonów, w tym naszej rodaczki siostry Doroty Kowalewskiej, mówiące o tym, jak się rodziło ich powołanie. Niedziela opisuje historię zmarłej w 1982 roku Marty Robin, która przez 50 lat życia nie mogła jeść ani pić, a tylko mogła przyjmować Komunię świętą. Serdecznie polecamy dzisiejsze tygodniki oraz inne czasopisma.
13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zdzisława Wojtala, Zofia Grzywińska, Andrzej Goździkowski, Jadwiga Krawczyk oraz Jolanta Wasilewska. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo…
14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia oraz opieki Maryi Matki Kościoła. Nasze życzenia kierujemy także wobec tych, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Wielu łask nadprzyrodzonych. SZCZĘŚĆ BOŻE!