Ogłoszenia duszpasterskie
V Niedziela Zwykła
10 Lutego 2019 r.


1. Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego. Dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin a po niej spotkanie w Domu Parafialnym. Nieszpory Niedzielne o godz. 17.30.
2. W tym tygodniu obchodzimy:
W poniedziałek – NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego
W czwartek – św. Cyryla i Metodego – patronów Europy
3. W związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny z Lourdes w poniedziałek (11. II), zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Serdecznie zapraszamy chorych i starszych. Równocześnie prosimy ich rodziny, bliskich o pomoc w przybyciu do kościoła. Po tej Mszy św. członkowie Rycerstwa Niepokalanej zapraszają wszystkich chorych i ich podopiecznych na spotkanie przy herbatce i ciastku w Domu Parafialnym. Przy tej okazji składamy podziękowanie osobom wożącym Księży w Pierwsze Piątki m-ca do chorych własnymi samochodami (bez opłaty). Bóg zapłać.
4. Rodziny Domowego Kościoła zapraszają na Walentynkową Modlitwę Małżonków w czwartek 14 lutego. O godz. 18.00 Msza św., a następnie adoracja z modlitwą małżeńską, odnowieniem przyrzeczeń i indywidualnym błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich małżonków.
5. W piątek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, która tak bardzo potrzebuje naszej modlitwy. Zapraszamy.
6. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 18.00.
7. Z okazji Pierwszego Czwartku Miesiąca była w naszym kościele całonocna Adoracja Najśw. Sakramentu. Dziękujemy inicjatorom tego czuwania oraz wszystkim biorącym w nim udział i modlącym się w intencji naszej parafii.
8. Dziękujemy osobom, które uczestniczyły w rozbiórce szopki i całej świątecznej dekoracji. Bóg zapłać.
9. Jest czas ferii i dlatego zapraszamy dzieci i ich rodziców do biblioteki parafialnej. Można znaleźć coś dobrego do czytania a nawet filmy do obejrzenia.
10. Wyrażamy wdzięczność za wszystkie ofiary składane na planowane w naszej parafii inwestycje. Dziś szczególnie dziękujemy za ofiary na tacę w ramach składki gospodarczej. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.
11. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku rozpoczyna zapisy na rok szkolny 2019/2020. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy, przyjmowani są uczniowie po ukończonym gimnazjum lub szkole podstawowej i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie.
12. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. W dzisiejszej Niedzieli w 1150 rocznicę śmierci św. Cyryla opisana jest istota Europy, która powinna mieć dwa płuca. Jest także piękny wywiad z rodzicami Roksany Węgiel. Gość Niedzielny pisze o tym, że Maryja płakała nad światem, czyli o orędziu Matki Bożej z Akity w Japonii oraz o nadprzyrodzonych wydarzeniach, które towarzyszyły objawieniom przez wiele lat. Jest także nowy numer czasopisma „Miłujcie się” dla starszej młodzieży i dla dorosłych a dla dzieci Dominik idzie do I Komunii św. Serdecznie polecamy. 
13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia oraz opieki Maryi Matki Kościoła. Natomiast dzieciom i młodzieży rozpoczynającym ferie – miłego i bezpiecznego odpoczynku. SZCZĘŚĆ BOŻE!