Ogłoszenia duszpasterskie
VI Niedziela Zwykła
17 Lutego 2019 r.

 1. Dzisiaj Msze św. są odprawiane według zwykłego porządku niedzielnego. Adoracja o godz. 17.30. Zapraszamy.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  W piątek – święto katedry św. Piotra Ap.
  W sobotę – św. Polikarpa
  Trwa peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii jako owoc misji, jakie przeżywaliśmy w kwietniu 2018 r.
 3. Zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia w niedzielę przed Msza św. o godz. 10.00 ofiarowaną w intencji rodzin przyjmujących Jezusa Miłosiernego w swoich domach.
 4. Zachęcamy bardzo serdecznie do przeznaczenia 1% swojego podatku na Caritas lub też na Fundację Nasza Przyszłość patriotycznie i po katolicku wychowującą młodzież. Wszystkie dane z łatwością znajdziemy na stronie Radia Maryja. W naszym Domu Parafialnym służymy pomocą w wypełnianiu zeznania podatkowego dla rencistów, emerytów i innych płatników w środy od godz. 16.00 do 17.30 a w niedziele od godz. 11.00 do godz. 13.00. Zapraszamy.
  5. W następną niedzielę kazania będzie głosił ks. Jakub Kopystyński z Kalisza gdzie sercanie rozpoczęli budowę nowego kościoła. Składka zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na pomoc w wybudowaniu nowej świątyni.
  6. Prasa katolicka pomaga nam w umocnieniu ducha wiary. Serdecznie polecamy Niedzielę, Gościa Niedzielnego oraz tygodnik Idziemy.
  7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Mateusz Kuśmierek. Prośmy dla niego o Miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie…
  8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia oraz opieki Maryi Matki Kościoła. Natomiast dzieciom i młodzieży przeżywającym ferie – miłego i bezpiecznego odpoczynku. SZCZĘŚĆ BOŻE!