Ogłoszenia duszpasterskie VIII Niedziela Zwykła 3 Marca 2019 r.  
 1. Dziś Msze św. według porządku niedzielnego.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Triduum Eucharystyczne przed Środą Popielcową tzw. 40 godzinne nabożeństwo. W związku z tym w dzisiejszą niedzielę o godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja. W poniedziałek i wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie przez cały dzień od porannej Mszy św. do godz. 18.00. W te dni nie będzie wystawienia w Kaplicy Adoracji. Dla pewnego porządku ustaliliśmy następujący rozkład adoracji na poniedziałek i wtorek:

  8.00– 10.00 – mieszkańcy bloków 101-149, Żywy Różaniec,

10.00– 12.00 – mieszkańcy bloków 201-229, Rycerstwo Niepokalanej,

12.00– 14.00 – mieszkańcy bloków 301-341, Członkowie pozostałych grup parafialnych,

14.00– 15.00 – mieszkańcy ulic i uliczek, Parafialny Zespół Caritas

15.00– 16.00 – Oaza Rodzin, uczniowie Gimnazjum,

16.00 – 17.00  –  młodzież przygotowująca  się do sakramentu    bierzmowania, Neokatechumenat,

17.00– 18.00 – Młodzież, Szkoła Nowej Ewangelizacji.

Zachęcamy do odwiedzenia Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i wejścia do świątyni w dowolnym czasie, chociaż na krótką chwilę adoracji, zwłaszcza, gdy wyznaczone godziny nie będą komuś odpowiadały.

 • W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. w ten dzień o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Na każdej Mszy św. posypanie głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia. W tym dniu obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
 • W Środę Popielcową zbierana taca przeznaczona będzie na Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 • Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość Narodu pod hasłem: Młodzi trzeźwi i wolni. Zachęcamy do podejmowania postanowień trzeźwościowych i wpisywania się do księgi abstynencji wyłożonej na stoliku pod chórem.
 • W Środę Popielcową Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Od godz.19.00 będzie w naszym kościele (w kaplicy) całonocna Adoracja Najśw. Sakramentu. Zachęcamy do włączenia się w modlitewne czuwanie
  w dowolnym czasie adoracji.
 • Za tydzień będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
 • Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni, składane na tace, czy wpłacane na konto parafialne. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza przeznaczona na planowane inwestycje i bieżące remonty.
 • Dzisiejszy tygodnik Gość Niedzielny tłumaczy, czym jest łaska uświęcająca
  i dlaczego bez nie można dobrze żyć. Kobiecość i męskość w Biblii, to tytuł jednego z artykułów w dzisiejszej Niedzieli. Można również zakupić  Rycerza Niepokalanej. Serdecznie polecamy.  
 • Ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś wydał dekret o Diakonacie Stałym w naszej archidiecezji. Tekst tego postanowienia dostępny jest na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej.
 • Dzisiaj jest czynna biblioteka w Domu Parafialnym. Można wypożyczyć książki o następującej tematyce: Post, Pokuta, Męka Jezusa Chrystusa, rozważania wielkopostne. Zapraszamy.
 • Za trzy tygodnie w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne.
 • W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  śp. Remigiusz Bukowski i Eugeniusz Ratajczyk. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo…
 • W dniu dzisiejszym gościem naszej parafii jest p. Kryspin Golian, który wraz ze swoją wielodzietną rodziną w ramach akcji Rodzina w Misji, został wysłany do Wiednia przez Jana Pawła II. Papieże wysyłają odpowiednio przygotowane rodziny do krajów, gdzie ludzie odchodzą od wiary. Po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć naszą ofiarą Rodzinę p. Kryspina w ich misyjnej posłudze. Bóg zapłać za każdy dar. Prosimy o przedstawienie, jak wygląda wasza posługa.
 • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia oraz opieki Maryi Matki Kościoła. Nasze życzenia kierujemy także wobec tych, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze, także paniom z okazji ich święta. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!