Ogłoszenia duszpasterskie
I Niedziela Wielkiego Postu
10. marca 2019 r.

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post przygotowujący nas do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zechciejmy dołożyć starań, aby przeżywać Wielki Post w łasce uświecającej a także, aby przez modlitwę, post i jałmużnę przemieniać swoje życie. Msze św. dziś według porządku niedzielnego.
  2. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
  w piątek Droga Krzyżowa: o godz. 9.00, 16.30 dla dzieci, o 17.30 a dla młodzieży o godz. 19.30.
  w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15, które będzie głosił ks. Wojciech. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału i przypominamy o możliwości zyskania odpustu za udział we wspomnianych nabożeństwach. W poprzednich latach w czasie tego nabożeństwa była zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Tym razem ofiary na ten cel będzie można złożyć do puszki po Mszach św. w 4 Niedzielę Wielkiego Postu.
  3. W środę zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  4. W czwartek, 14 marca przypada rocznica urodzin sługi Bożego O. Leona Jana Dehona – Założyciela Zgromadzenia Księży Sercanów. Tradycyjnie jest to dzień modlitw o beatyfikację O. Dehona oraz o dar powołań kapłańskich i zakonnych. Serdecznie zapraszamy.
  5. W niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia modlimy się w intencji peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii a także w intencji rekolekcji wielkopostnych, jakie przeżywać będziemy w dniach od 24 do 27 marca. W tej intencji modlić się będziemy podczas codziennej Adoracji Najśw. Sakramentu
  6. W dniach od 18 do 20 marca odbędą się rekolekcje dla młodzieży z całego miasta. Bardzo prosimy rodziców, dziadków, by swoją modlitwą i dobrym słowem zachęcili młodych do udziału w tym wydarzeniu – przygotowanym specjalnie dla młodzieży. Rekolekcje będą prowadzić OO. Franciszkanie, będzie też obecny 30 – osobowy zespół teatralny. W związku z tym składka z przyszłej niedzieli, według potrzeby będzie przeznaczona na organizację tych rekolekcji.
  7. Przypominamy, że katechezy przed chrztem dziecka dla rodziców i rodziców chrzestnych odbywają się w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 19.00. Obowiązują dwie katechezy oprócz próby w sobotę przed samym chrztem.
  8. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na składkę gospodarczą przeznaczoną na pokrycie kosztów związanych z prowadzonymi remontami oraz na planowane inwestycje. Bóg zapłać za każdy dar.
  9. Zachęcamy także, aby przy dokonywaniu rozliczeń przeznaczyć 1% swojego podatku na rzecz Fundacji Nasza Przyszłość, która patriotycznie i po katolicku wychowuje młodzież. Dodatkowe informacje uzyskamy w sklepiku lub w Biurze Radia Maryja. Swój 1% można też złożyć na Fundację Służby Rodzinie – Nadzieja. Gotowe formularze znajdują się na stoliku pod chórem.
  10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy receptę na dobre małżeństwo oraz wyjaśnienie na czym polega post Daniela. Niedziela dzisiejsza pisze o budowanych przez Księży Sercanów studniach w Czadzie a także wyjaśnia, że „Bezdomność jest jak wada serca.” Tygodnik Idziemy w tekście O. Jacka Salija stwierdza, że „Szatan łowi w ciemności”. Serdecznie polecamy.
  11. Urząd Miasta Bełchatowa zaprasza na spotkanie na temat dopłat na wymianę pieców
  i termomodernizację budynków jednorodzinnych. Więcej informacji w gablocie.
  12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Michał Prokop, Barbara Mossur. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo…
  13. Wszystkim Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w walce z naszymi słabościami, a Maryja Matka Kościoła wyprasza potrzebne łaski. SZCZĘŚĆ BOŻE!