Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedziela Wielkiego Postu
17 Marca 2019 r.

 1. Trwa Wielki Post będący okazją do przemiany i nawrócenia. Zachęcamy do przeżywania tych dni w łasce uświęcającej, rozważania Męki Zbawiciela oraz pełnienia dzieł miłosierdzia. Msze św. dziś według porządku niedzielnego.
  2. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
  w piątek Droga Krzyżowa: dla dorosłych o godz. 9.00 i 17.30, dla dzieci o godz. 16.30 a dla młodzieży o godz. 19.30.
  w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy do liczniejszego udziału i przypominamy o możliwości zyskania odpustu za udział we wspomnianych nabożeństwach.
  3. We wtorek, 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP. Zachęcamy ojców do zawierzenia swoich rodzin Opiekunowi Świętej Rodziny. Jako duszpasterze pragniemy powierzyć św. Józefowi całą parafię a także planowane w naszej świątyni prace. O godz. 17.15 odmówiony będzie różaniec w intencji ojców rodzin i mężczyzn. Serdecznie zapraszamy.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie.
  W dniach od 18 do 20 marca odbędą się rekolekcje dla młodzieży szkół średnich z całego miasta. Zachęcamy do modlitwy w intencji rekolekcji a młodzież do udziału w tym wydarzeniu. Rekolekcje prowadzić będą OO. Franciszkanie, będzie też obecny 30 – osobowy zespół teatralny. W związku z tym składka z dzisiejszej niedzieli, według potrzeby przeznaczona będzie na organizację rekolekcji. W trzecim dniu rekolekcji przyjedzie do nas ks. bp Ireneusz Pękalski i odprawi uroczystą Mszę św. o godz. 11.00.
  5. W dniach od 24 do 27 marca przeżywać będziemy rekolekcje parafialne, w tym także rekolekcje dla szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej, które poprowadzi O. Jacek Dembek redemptorysta. Prosimy o modlitwę w intencji owocnych rekolekcji wielkopostnych. Z tą prośbą zwracamy się także do chorych i cierpiących.
  W czasie rekolekcji będą również spotkania dla dzieci i dlatego nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Rodziny, które zamawiały te Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 11.00 prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.
  6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się: dla klas VIII w środę o godz. 16.30 w kościele a klas III gimnazjum w czwartek o godz. 17.00 w Domu Parafialnym.
  7. Zapraszamy na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w naszej parafii w dniach 23-25 marca (pt od 18.00, sobota i niedziela do godz. 14.00). Można zapisywać się w sklepiku parafialnym oraz przez stronę internetową: www.snebelchatow.pl
  8. Zarząd Klubu Honorowych dawców Krwi przy Elektrowni Bełchatów organizuje w piątek 22 marca w Domu Parafialnym w godzinach od 8.00 do 11.00 akcję oddawania krwi. Prosimy wszystkich chętnych o włączenie się w tę akcję.
  9. Bardzo zachęcamy do czytania Pisma św. oraz prasy katolickiej wystawionej na stoliku przy wyjściu z kościoła a także słuchania audycji zamieszczonych na portalach katolickich (np. ks. Marka Dziewieckiego, Jacka Pulikowskiego). Niech w tym szczególnym czasie nie zabraknie troski o osobistą formację żywej i odpowiedzialnej wiary w naszych rodzinach.
  10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Danuta Gałuszka. Prośmy dla niej o Miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie…
  11. Wszystkim Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w walce z naszymi słabościami a Maryja Matka Kościoła wyprasza potrzebne łaski. SZCZĘŚĆ BOŻE!