Ogłoszenia duszpasterskie
III Niedziela Wielkiego Postu
24 Marca 2019 r.

 1. Msze św. dziś według porządku niedzielnego. W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które przeprowadzi O. Jacek Dembek, redemptorysta – serdecznie witamy. Rekolekcje będą dla dorosłych ale także dla dzieci. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Nauki rekolekcyjne dla dzieci (klasy 4-8 i 3 kl. gimnazjum) o godz. 10.30 a dla młodszych dzieci (klasy 0-3) o godz. 12.00. W środę będzie dzień spowiedzi, dlatego dziś nie spowiadamy!!!. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji owocnych rekolekcji wielkopostnych.
 2. Składka dla O. Rekolekcjonisty jako wyraz naszej wdzięczności za wygłoszone Słowo Boże, będzie zbierana w ostatnim dniu rekolekcji, czyli w środę.
 3. Ponieważ w czasie rekolekcji będą również spotkania dla dzieci, dlatego nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Rodziny, które zamawiały te Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 11.00 prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.
 4. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Podziękujemy Panu Bogu za dar życia oraz modlić się będziemy za dzieci poczęte, a zagrożone w swoim istnieniu. Matkom w stanie błogosławionym zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi uroczyste złożenie przyrzeczenia „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego” (zachęcamy do wcześniejszego wypełnienia deklaracji i przyniesienia ich do kościoła). Na pozostałych Mszach św. można również podjąć duchową adopcję pozostawiając wypełnioną deklarację na ołtarzu św. Rodziny.
 5. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
  – w piątek Droga Krzyżowa: dla dorosłych o godz. 9.00 i 17.30, dla dzieci o godz. 16.30 a dla młodzieży o godz. 19.30.
  – w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Zatroszczmy się o to, aby w W. Poście przynajmniej raz uczestniczyć we wspomnianych nabożeństwach.
 6. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy.
 7. Za tydzień po Mszach św. zbierana będzie do puszki ofiara na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój świątyni. W poprzednich latach taka ofiara zbierana była podczas Gorzkich Żali. Bóg zapłać za każdy dar.
 8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Siostry Augustianki, które przybliżą nam postać św. Rity. Będzie także możliwość nabycia książek i obrazków o św. Ricie oraz przekazanie Siostrom modlitewnych intencji.
 9. Spotkanie dla związków niesakramentalnych odbędzie się w par. św. Stanisława BM przy ul. Czyżewskiego w najbliższą niedzielę o godz. 18.00.
 10. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na pielgrzymkę Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski do Częstochowy na Jasną Górę. Wyjazd 6 kwietnia o godz. 14.00.
 11. Składamy podziękowanie grupie wsparcia PRAWDA, za odnowienie we własnym zakresie i z własnych środków Sali nr 19 w Domu Parafialnym. Bóg zapłać.
 12. Wielki Post, to dobry czas na czytanie Pisma św. i czasopism katolickich. Dzisiejsza Niedziela drukuje ważny tekst biskupów polskich stający w obronie rodziny. Gość Niedzielny pisze o tajemnicy spowiedzi i cechach dobrego spowiednika. Są też miesięczniki: Mały Gość Niedzielny oraz Dominik idzie do I Komunii św. Serdecznie polecamy.
 13. Ojcu Rekolekcjoniście i Wszystkim Parafianom życzymy Darów Ducha Św. do owocnego przeżywania Rekolekcji Wielkopostnych. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w walce z naszymi słabościami a Maryja Matka Kościoła wyprasza potrzebne łaski. SZCZĘŚĆ BOŻE