1. Trwa Wielki Post będący okazją do refleksji, przemiany i nawrócenia. Do takiej postawy zachęcał nas O. Redemptorysta podczas rekolekcji. Wyrażamy wdzięczność Bogu za ten błogosławiony czas a także wszystkim uczestniczącym w rekolekcjach. Msze św. dziś według porządku niedzielnego.
 2. Dziś w naszej parafii gościmy Siostry Augustianki, które za chwilę przybliżą nam postać św. Rity. Istnieje możliwość nabycia książek i obrazków o św. Ricie oraz przekazanie Siostrom modlitewnych intencji. Natomiast na Mszę św. o godz. 19.30 przybędzie do naszego kościoła młodzież na spotkanie z br. Markiem z Taize.
 3. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
 4. w piątek Droga Krzyżowa: dla dorosłych o godz. 9.00 i 17.30, dla dzieci
  o godz. 16.30 a dla młodzieży o godz. 19.30.
 5. w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Zatroszczmy się o to aby przynajmniej raz uczestniczyć we wspomnianych nabożeństwach.
 6. W tym tygodniu przypada: I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
 7. W Pierwszy Czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Od godz.19.00 będzie w naszym kościele (w kaplicy) całonocna Adoracja Najśw. Sakramentu. Zachęcamy do włączenia się w modlitewne czuwanie
  w dowolnym czasie adoracji.
 8. W Pierwszy Piątek Msze św. wynagradzające Bożemu Sercu o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 20.00. O godz. 9.00 i 16.30 najpierw Msza św. a potem Droga Krzyżowa. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 10.00. Spowiedź od godz. 16.00 i podczas każdej Mszy św.
 9. W I sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo I sobót miesiąca w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Natomiast o godz. 9.00 Różaniec i Msza św. Zawierzenia NMP.
 10. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do udziału w Nabożeństwie Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski, 6 kwietnia na Jasnej Górze. Wyjazd o godz. 14.00 z parkingu przed kościołem. Zapisy w sklepiku w Domu Parafialnym, koszt 25 zł.
 11. Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyruszy z Parzna
  12 kwietnia a rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00. Więcej informacji i zgłoszenia na stronie internetowej www.edk.org.pl. W dniu dzisiejszym po mszach św. uczestnicy EDK będą przekazywać informacje na ten temat.
 12. Dziś po Mszach św. zbierana będzie do puszki ofiara na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój świątyni. W poprzednich latach taka ofiara zbierana była podczas Gorzkich Żali. Bóg zapłać za każdy dar.
 13. W sobotę 6 kwietnia organizujemy kolejną zbiórkę surowców wtórnych (makulatury, baterii, nakrętek, płyt CD, puszek, telefonów komórkowych i elektrośmieci). Surowce wtórne przyjmowane będą na parkingu przed kościołem w godz. 8.00 – 12.30. W tym roku udało nam się wznowić zbiórkę używanej odzieży, ale oddawane ubrania nie mogą być poplamione i podziurawione. Jeśli pośród zebranych przez nas darów znajdzie się odzież nie nadająca się do ponownego użycia, to obniży to wartość całej naszej zbiórki. Dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na budowę Szkoły Podstawowej w miejscowości Colon w Czadzie. W listopadzie ubiegłego roku zebraliśmy ponad 13 ton surowców wtórnych, za które otrzymaliśmy kwotę 4034 zł.  Prosimy osoby chętne
  o pomoc w przyjmowaniu i sortowaniu przywiezionych surowców.
 14. „Żałoba, to cena za miłość” – tak brzmi temat spotkania, które  odbędzie sie w dniu 6 kwietnia w sobotę.  Początek o godz. 12.00. Prelegentem będzie ks. Robert Arndt  kapelan Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie.  Ilość miejsc ograniczona,   zapisy w sklepiku do środy. Dodatkowe informacje w gablocie.
 15. W przyszłą niedzielę, przy wyjściu z kościoła będzie możliwość nabycia palm na Niedzielę Palmową oraz kiermasz ciast. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie letniego wyjazdu dzieci i młodzieży z naszej parafii.
 16. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 11.30 będą poświęcone książeczki dla dzieci pierwszokomunijnych.
 17. Zapraszamy na Sercańskie Czuwanie Młodzieży, które odbędzie się w nocy z 27 na 28 kwietnia w parafii św. Stanisława BM w Ostrowcu Świętokrzyskim pod hasłem: „Bądźcie miłosierni”. Więcej szczegółów oraz zapisy w kancelarii.
 18. Młodzieżowy Zespół Muzyczny „Adoremus Dominum” działający przy naszej parafii zaprasza na koncert pieśni pasyjnych zatytułowany: „Ecce Homo”. Koncert odbędzie się w niedziele 07.04 o godzinie 16.30 w kościele. Serdecznie zapraszamy.
 19. Bardzo serdecznie zachęcamy do słuchania rozgłośni katolickich a także czytania Pisma św. oraz prasy religijnej wystawionej na stoliku przy wyjściu z kościoła. Są tygodniki: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny, Dominik idzie do I Komunii św. a także Promyczek Dobra. Niech w tym szczególnym czasie nie zabraknie troski o osobistą formację żywej i odpowiedzialnej wiary w naszych rodzinach.
 20.  Prosimy Siostry o przedstawienie św. Rity i duchowości waszego Zgromadzenia.
 21. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Ryszard Kmiecik. Prośmy dla niego o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie…
 22. Parafianom i wszystkim Gościom naszej parafii życzymy wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej w przeżywaniu Wielkiego Postu! SZCZĘŚĆ BOŻE!

�_��g